Kromě toho že Cacao je superfood, plné zdraví prospěšných vlastností , je také silný rostlinný učitel (osobně ji vnímám spíše jako vlídnou učitelku) a jako takové bylo po staletí používáno pro své duchovní a energetické vlastnosti.

Název Cacao (odborně se označuje jako Theobroma Cacao) znamená „jídlo pro bohy“.  Historicky bylo ceremoniálně používáno původními obyvateli Střední Ameriky a později také Aztéky a Mayi jako rituální medicína. V mytologii těchto kultur bývá často označováno jako „sesláno z nebes a darováno lidem“.

Dodnes je ceremoniální Cacao kultivováno podle tradičních metod se záměrem jeho použití v ceremonii. Jinými slovy vedlejší účinky Cacaového obřadu mohou být velice silné, stačí je jen umožnit. Zvolte si vhodný záměr, který vám pomůže zprostředkovat vstup do prostoru vlastního srdce.

Organické Cacao v sobě soustřeďuje výživné složky, potřebné ke zdravému metabolismu. Obsažené látky mají významný vliv na psychický i fyzický stav člověka. Je to nejlepší, naším organizmem dobře vstřebatelný zdroj hořčíku, železa, draslíku, chromu a vápníku. Dodává tělu mangan, zinek a měď. Obsahuje vitamíny A, E, B, C. Obsahuje také mastné kyseliny Omega – 6 a Aminokyseliny.  Je tady velmi účinnou zbraní v boji se stresem a depresí.

 Obsahuje také neobvykle cenné Flavonoidy a Polyfenoly, které chrání naše srdce a krevní oběh před chorobami. (protože mají hořkou chuť, jsou z čokolády a jiných produktů odstraněny)

Cacaová zrna také obsahují vysokou koncentraci lehce vstřebatelných antioxidantů, které jsou schopny dostat se k buňkám během půl hodiny. Chrání naše DNA před poškozením, organismus před viry, nádory a dalšími chorobami.

Nechte energii Cacaa a Vaši intuici, aby Vás zavedli tam, kam potřebujete jít

Pokud je Vaším záměrem vnitřní práce, možná zjistíte,  že chcete meditovat, psát si deník, nebo se vydat na šamanskou cestu.

Pokud je Váš záměr sebevyjádření, možná budete chtít zpívat, hrát na hudební nástroje nebo se vyjádřit pohybem.

Neexistuje žádný správný způsob jak se dostat ke své duši. Nechte Cacao  aby zlepšilo zážitek, který je pro Vás určen, ať už je to procházka lesem, nebo rozjasnění Vaší umělecké stránky.