Cesty do této země Balkánu mi přináší hodně zážitků, a to nejenom v údolí bosenských pyramid. Je tady mnoho přírodních krás a panenských míst, kde mívám pocit, že se zastavil čas. Čím jsou mé cesty delší, tím více se mi daří pronikat do „soukromí“ neznámých zákoutí a života místních lidí. Někdy vnímám takové rozdíly mezi námi a tím, co potkávám v Bosně, až mě to překvapuje.

Zásluhou letních dovolených u Jaderského moře je většině Čechů a Slováků dobře známé Chorvatsko. Jenže smíchat Chorvatsko s Bosnou a Hercegovinou je stejně nemožné, jako spojit vodu s olejem. A možná je to právě ta skutečnost, že Bosna a Hercegovina má pouze několik kilometrů mořského pobřeží, už to je zásadní kontrast obou zemí.

Nechci zde přepisovat údaje a informace, které je možné bez problémů vyhledat na internetu, v průvodcích nebo ve wikipedii.  Osobní zážitky, příběhy, vlastní zkušenosti a sdílení mých pocitů, ať už při mých soukromých cestách, anebo cestách se skupinami přátel, budou jádrem příspěvků tohoto blogu. Možná se tady dočtete i o věcech, které se do oficiálních zpráv zveřejňovaných u nás moc nedostávají. Možná budou pro někoho až překvapivé, někdy inspirativní, k zamyšlení, anebo jen pro zábavu. A pokud se mnou budete chtít diskutovat, budu velmi potěšen.