Rapé – léčení a ceremonie v Bosně

Rapé pochází od domorodých kmenů Amazonky. Existuje mnoho různých typů, každý kmen má své vlastní speciality, vzorce rostlin, stromů a semen, nejčastěji kombinovaných s popelem zvaným TSUNU, MURICI, YARUMO nebo INGA. Jsou vyráběny v malých šaržích se specifickými záměry pro obřad nebo osobu, která je léčena. Na mnoha úrovních jsou velmi mocné, hluboce hojící a čistící.

Příprava rapé trvá obvykle několik dní, během nichž účastníci nejedí několik dní, nemají sex ani nepijí žádný alkohol. Po celou dobu se věnují přípravě, během které hodně zpívají a modlí se, aby získali vysoce vibrační a léčivý lék.

Používání RAPÉ si klade za cíl spojit člověka s duchem přírody a zároveň vyvolat tuto sílu, aby bylo dosaženo fyzického a duševního uzdravení. Kmeny věří, že RAPÉ usnadňuje otevírání a čištění čaker, uzemňuje a spojuje se zemí, podporuje uvolnění nemocí z tělesných, duševních a emocionálních těl. Dále říkají, že otevírá čakru třetího oka, odvápňuje epifýzu, odstraňuje duševní mlhu a zmatek. Nakonec uvolňuje negativní myšlenkové vzorce a podporuje naše spojení s dechem a rozšiřuje spojení s DUCHEM.

Účinky rapé závisí na rozmanitosti. Ty, které obsahují hlavně tabák, mají čistící účinek na nos, krev, mysl , ducha a celé tělo. Někdy to způsobuje chvilkovou nevolnost, pocení, nižší krevní tlak a někdy začnou téct slzy nebo lidé kýchají. Silné účinky prvních okamžiků obvykle přecházejí po 15 minutách a po nich následuje příjemný a jasný pocit v celém těle.

Rapé je velmi posvátný lék a nemá se používat v žádném případě jako náhrada cigaret. Je dobré zvolit ten správný okamžik, vlastní záměr, místo a lidi, s nimiž se o ně chceme podělit. Můžeme jej použit ve chvílích, kdy máme čas na chvíli se zastavit, vnímat jeho účinky, které se objevují ( jaké vlastě jsou), a být sám se sebou a tímto lékem.

Autor článku: Jirka Cohorna

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.