Rapé pochází od domorodých kmenů Amazonky. Existuje mnoho různých typů, každý kmen má své vlastní speciality, vzorce rostlin, stromů a semen, nejčastěji kombinovaných s popelem zvaným TSUNU, MURICI, YARUMO nebo INGA. Jsou vyráběny v malých šaržích se specifickými záměry pro obřad nebo osobu, která je léčena. Na mnoha úrovních jsou velmi mocné, hluboce hojící a čistící.

Příprava rapé trvá obvykle několik dní, během nichž účastníci nejedí několik dní, nemají sex ani nepijí žádný alkohol. Po celou dobu se věnují přípravě, během které hodně zpívají a modlí se, aby získali vysoce vibrační a léčivý lék.

Používání RAPÉ si klade za cíl spojit člověka s duchem přírody a zároveň vyvolat tuto sílu, aby bylo dosaženo fyzického a duševního uzdravení. Kmeny věří, že RAPÉ usnadňuje otevírání a čištění čaker, uzemňuje a spojuje se zemí, podporuje uvolnění nemocí z tělesných, duševních a emocionálních těl. Dále říkají, že otevírá čakru třetího oka, odvápňuje epifýzu, odstraňuje duševní mlhu a zmatek. Nakonec uvolňuje negativní myšlenkové vzorce a podporuje naše spojení s dechem a rozšiřuje spojení s DUCHEM.